Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Muzeum

Vážení přátelé,

zveme  Vás do vojensko-historického skanzenu  naší lidově-demokratické armády.

V říjnu roku 2003 jsme získalii do dlouhodobého pronájmu prostor bývalé posádky protivzdušné obrany města Brna. Jedná se o prostor o velikosti  5 ha, s podzemními hangáry na raketové nosiče Něva a několik nadzemních objektů. Většinu areálu zabírá expozice vojenské historie (1945-1989) s vojenskou techniku,  podzemními objekty a dalšími exponáty mapujícími naši armádní historii.

Tato stálá expozice je doplněna o tématicky zaměřené víkendové pořady, jako např. setkání majitelů vojenské techniky, bitevní ukázky z různých období, branné soutěžní hry a spoustu dalších akcí.
Vystavovanou techniku v různých původních modifikacích, máte možnost shlédnout, nejen ve statických ukázkách, ale i během provozu. Předvádíme techniku dávné i nedávné historie v plném nasazení, včetně originálního vnitřního vybavení. 
Dalšími zpřístupněnými zařízeními v areálu jsou např. velitelský podzemní bunkr a nebo sklad  raket či expozice výzbroje a výstroje.

 

Majitelé techniky mají k dispozici terénní koridor pro předvádění svých exponátů, po dohodě je možné svezení zájemců  např.obrněným transportérem BVP. 


Expozice jsou neustále doplňovány a rozšiřovány.


 

TOPlist